Styly jógy


Jelikož o stylech jógy se toho na internetu dá nalézt spoustu (pro více info stačí kliknout na obrázek níže), tak jen pár slovy popíši o čem jsou lekce v mém podání a co můžete čekat.

Pomalejší jóga kde se při hodinách zaměřujeme hlavně na dech a jeho uvědomění. V ásanách zůstáváme delší dobu abychom měli čas si nacítit tělo, nastavit se v pozici podle možností našeho těla a hlavně si pozici prodýchat.

Součástí lekcí (delších než hodina) bývá pránájáma následovaná delším odpočinkem v šávásáně.

Hatha jóga v mém podání může býti surovějšího charakteru a nemusí tedy mezi pozicemi být tzv. plynutí. Lekce bývají složené ze základních ásan, takže se není čeho bát. Pokročilejší varianty ovšem také vždy nabídnu.

Prostě příjemné pohlazení na těle i duši, přijďte vyzkoušet. 😉

Co očekávat? Velmi systematický a dynamický styl jógy. Přesně dané sestavy, kde je dán každý pohyb, dech i pohled. Na první pohled může tento styl vypadat náročně (je tedy velmi vhodný i pro muže), ale při pravidelném praktikování poznáme jeho přednosti a jemnost v něm skrytou. Také získáme návyk praktikovat sami doma. Sestavu se praktikující postupně celou naučí.

Pro koho je vhodný? – Pro muže i ženy, mladé i starší, malé i velké… Jedno je ale jisté, není pro líné. I když i těm může velmi pomoci.

Lekce jsou stylem mysore, kde si každý praktikuje svým tempem. Pokročilí studenti praktikují sami (já jim případně v ásanách dopomáhám) a začátečníci se postupně učí danou sérii ásanu po ásaně (mají o něco více mé pozornosti).

Pokud chcete opravdu prožít jógovou praxi, určitě aštángu doporučuji.